Ostalo 2. studeni 2017.

​​Austria “pregazila” Rujevicu i "ispratila" Rijeku iz Europe

Nogometaši Rijeke u 4. kolu Europske lige, na Rujevici su ugostili bečku Austriju. Nažalost rasprodane tribine svjedočile su visokom porazu domaćina, koji je Bijele miljama udaljio od prolaska skupine.

Riječani su pred 7912 gledatelja, koliko ih se je okupilo na tribinama Rujevice, “lovili” pobjedu kojom bi potvrdili “kandidaturu” za 2. mjesto i prolazak skupine. S druge strane stajala je bečka Austrija, koju su nogometaši hrvatskog prvaka, u prošlom kolu, svladali u Beču s uvjerljivih 3:1.

RIJEKA: Prskalo - Vešović, Punčec, Župarić, Žuta - Bradarić, Mišić, Pavičić - Acosty (Kvržić 55'), Heber (Matei 54') - Gorgon (Puljić 85')

AUSTRIA: Pentz - Gluhaković, Kadiri, Westermann, Salamon - Holzhauser, Serbest, Prokop (Abdullahi 90') - Tajouri, Pires - Friesenbichler (Monschein 70')

REZULTAT: Rijeka - Austria 1:4 (Pavičić 61'/Prokop 41', 62', Serbest 73', Monschein 83')

Slabo su nogometaši Rijeke ušli u susret koji je bio presudan za rasplet u skupini D. Sve je u prvom poluvremenu bilo na strani Austrijanaca, od posjeda, preko udaraca prema i u okvir gola. Gosti iz Beča ponuđeno su iskoristili i nadmoć protiv neprepoznatljivog domaćina okrunili pogotkom Dominika Prokopa u samoj završnici prvog dijela.

Niti u nastavku domaćini nisu pobudili ništa više od blijede igre. Nadu domaćina na vrlo kratko je “probudio” Pavičić, koji je izjednačio nakon petnaest minuta nastavka. No, već minutu kasnije Austrijance je u prednost, svojim drugim pogotkom, vratio Prokop. U 72. minuti, Mišić je s crvenim kartonom napustio travnjak i ostavio Riječane s igračem manje, a “agoniju” je pojačao Serbest, koji je, već minutu kasnije, pogodio za 1:3. Konačni rezultat 1:4 u 83. je minuti postavio Monschein.

Austrijanci su tako debelo naplatili dug iz Beča i šanse Riječana za prolaz skupine sveli samo na teoriju.

Nakon četiri odigrana kola na čelu skupine D je talijanski Milan s 8 bodova. Drugi je grčki AEK sa 6, a treća Austria s 4 boda. Rijeka je porazom pala na posljednje mjesto, sa skromna 3 boda. U sljedećem kolu Riječani gostuju u Grčkoj, a posljednji susret u skupini D igraju protiv talijanskog i europskog nogometnog “diva”- Milana. No, jasno je da Riječanima za prolaz skupine treba čudo, odnosno nekoliko njih.