Ostalo 2. prosinac 2017.

Rijeka poražena na Rujevici u 147. Jadranskom derbiju

Nogometaši Rijeke na Rujevici su u 147. Jadranskom derbiju, što se igrao u sklopu 18. kola Hrvatski telekom Prve lige, poraženi od Hajduka. Željko Kopić tako je preknuo splitski “post” koji je trajao 20 utakmica ili nevjerojatnih 2082 dana.

Rijeka: Prskalo - Vešović, Punčec, Župarić, Zuta - Maleš (Puljić 73’), Bradarić (Pavičić 30’)- Kvržić (Acosty 62’), Mišić, Gorgon - Gavranović.

Hajduk: Letica- Tudor, Ismajili, Savvas, Memolla - Radošević, Bašić, Kožulj (Bosančić 77’)- Hamza - Erceg (Pešić 86’), Ohandza (Almeida 62’).

Rijeka - Hajduk (1:2 Bradarić 11’/Bašić 3’, Erceg 51’)

Gosti su poveli već u 3. minuti. Slabo ispucavanje Prskala iskoristio je Bašić, koji je s 30-ak metara prebacio riječkog vratara i pogodio za vodstvo Splićana.

Rijeka uzvraća u 11. minuti kada je Gorgonov ubačaj Kvržić namjestio za Bradarića, koji iz blizine “zakucava” loptu pod gredu za 1:1.

U 51. minuti nakon niza slabih reakcija u riječkoj obrani Hajduk, pogotkom Ercega, koji je loptu provukao kroz noge Prskala, ponovno dolazi u vodstvo.

U 68. minuti, nakon što je Memolla u kaznenom prostoru nagazio Kvržića, sudac Fran Jović dosudio je jedanaesterac za domaćina. Nažalost Gavranovićev udarac s bijele točke sjajno je obranio Letica.

Željko Kopić tako je prekinuo splitski “post” protiv momčadi Matjaža Keka, koji je trajao pet i pol godina, odnosno 2082 dana ili čak 20 međusobnih susreta. Prije Kopića to su pokušavali: Krstičević, Tudor, Poklepović, Vučević, Vukas, Burić, Pušnik i Carrillo.

Nakon 18 odigranih kola Rijeka je 4. s 29 bodova. Prvi je Dinamo s 41 bodom i utakmicom manje, a drugo mjesto dijele Hajduk i Osijek s 32 boda.