Ostalo 22. kolovoz 2017.

Trenutak za povijest- himna Lige prvaka na Rujevici

Nogometaši Rijeke, na prepunoj su Rujevici, pred više od osam tisuća gledatelja, odigrali povijesni susret protiv grčkog prvaka- Olympiacosa, s nikad većim ulogom. Nažalost Riječani nisu uspjeli preskočiti Grke i plasirati se u najelitnije klupsko natjecanje- Ligu prvaka.

Rijeka- Olympiacos 0:1 (Marin 25')

RIJEKA: Sluga (51' Prskalo)- Vešović, Elez, Župarić, Martić- Maleš, Bradarić (77' Matei), Mišić- Heber, Gorgon (61' Kvržić)- Gavranović

OLYMPIACOS: Kapino- Koutris (61' Figueiras), Vuković, Retsos, Elabdellaoui- Romao (79' Fortounis), Gillet- Marin (66' Seba), Odjidja, Carcela- Ben

Rujevica grmi. Osam tisuća grla pjeva u jedan glas i nosi "bijele" koji su sjajno ušli u susret s moćnim grčkim Olympiacosom.

Nakon nekoliko sjajnih prilika domaćina, uključujući i stopostotnu Gorgona, gosti iz kontre dolaze u vodstvo pogotkom Marina u 25. minuti.

Olympiacos na poluvrijeme odlazi s velikom prednosti (0:1), dok Riječane u nastavku čeka težak posao.

Na samom početku drugog dijela novi šok za domaćina. Igru je zbog povrede morao napustiti Sluga pa je među riječke vratnice stao Prskalo.

Drugo poluvrijeme Riječani su ponovno otvorili sjajnim prilikama Mišića i Gavranovića. Rijeka stalno pritišće, nižu se nove šanse.

Matei je u završnici sam izašao pred suparničkog vratara. No. lopta večeras nikako neće u gostujuću mrežu.

Posljednjim zviždukom nizozemskog suca Dannya Makkelie završen je susret na Rujevici s koje su domaći igrači ispraćeni ovacijama prepunih tribina. Stadionom je ponovno odjekivalo "šampioni".

Riječani su se protiv uglednog Olympiacosa dostojno predstavili nogometnoj Europi. Nakon poraza od 2:1 u Grčkoj domaći nogometaši sjajno su odigrali na prepunoj Rujevici. Rijeka je u uzvratu bila bolja. No, domaćini su promašili sve što su mogli. a Olympiacos je prekvalitetan suparnik, koji toliko pogrešaka ne prašta.

Grci su premoć na domaćem terenu, za razliku od Riječana, iskoristili. U Ligu prvaka tako ide bolja momčad iz dvije utakmice No, ne i bolji suparnik iz posljednjih, riječkih 90 minuta. Iako je ostao žal, na to Riječani, igrači i navijači, mogu biti ponosni.

Europska avantura Rijeke daleko je od završene. Ispadanja od Olympiacosa Riječanima donosi plasman u jednu od skupina Europske lige i još najmanje šest europskih utakmica.