Ostalo 7. prosinac 2017.

Veliko slavlje Rijeke protiv Milana za oproštaj od Europe

U posljednjoj ovosezonskoj europskoj utakmici nogometaši Rijeke su pred svojim navijačima, na rasprodanoj Rujevici, svladali talijanskog diva- AC Milan s 2:0 i tako se dostojno oprostili od Europske lige.

Jedan od tri najveća kluba koji su ikad gostovali u Rijeci i svakako najugledniji gost Rujevice stigao je pred riječke navijače u posljednjem kolu skupine D Europske lige.

RIJEKA: Sluga- Vešović, Župarić, Elez, Zuta- Maleš, Pavičić- Acosty (Punčec 76’), Gavranović (Crnic 81’), Kvržić (Mavrias 86’)- Puljić

MILAN: Storari- Zapata, Paletta, Romagnoli- Calabria, Zanellato (Abate 74’), Biglia, Locatelli, Antonelli (Forte 80’)- Andre Silva, Cutrone

Obje momčadi u susret su ušle znatno oslabljene. No, iako bez rezultatskog naboja susret je bio sve samo ne revijalan jer momčad Gennara Gattusa, koji je na klupi “Rossonera” naslijedio Vincenza Montellu, baš kao i Rijeka traži izlaz iz velike rezultatske krize. Naime, iako je Milan osigurao prolaz skupine, u talijanskoj Seria A se momčad koja je ovog ljeta na pojačanja potrošila nevjerojatnih 200 milijuna eura, nakon 15 odigranih kola, nalazi na 8. mjestu s 18 bodova zaostatka za vodećim Interom.

Rijeka- Milan 2:0 (Puljić 6’, Gavranović 47’)

Na samom otvaranju utakmice, u 6. minuti, iz slobodnog udaraca s 25 metara, gostujuću je mrežu, predivnim pogotkom, zatresao Puljić i tako okrunio dobru igru Riječana u prvom poluvremenu.

Sjajno je Rijeka ušla u nastavak susreta. Nakon samo dvije minute igre, Gavranović na asistenciju Kvržića, sa svega nekoliko metara, spretno zabio za konačnih 2:0 i “eksploziju” Rujevice.

Velikom pobjedom protiv AC Milan, koji je protiv hrvatskih momčadi u povijesti igrao pet puta i do danas nikada nije primio pogodak, Riječani su se dostojno, uz vatromet nad Rujevicom, oprostili od Europe.

Nažalost Rijeka nije uspjela dalje od skupine D Europske lige u kojoj je hrvatski prvak završio na trećem mjestu. Natjecanje će nastaviti AC Milan i AEK, dok se od Europe oprašta i bečka Austria.