Čavle 19. listopad 2022. Klaudio Vrančić

Grobničani u posljednjim minutama 'pali' protiv Istre 1961

Nogometaši Grobničana su u šesnaestini finala Hrvatskog nogometnog kupa, na stadionu Adelija Beba Haramija, ugostiti Istru 1961. Goste je u vodstvo doveo Erceg, izjednačio je Galešić, a konačnih 2:1 za Istru je u samoj završnici susreta postavio Kadušić.

Praznik nogometa u Mavrincima, gdje su nogometaši Grobničana, u šesnaestini finala Hrvatskog nogometnog kupa ugostiti Istru 1961. Na stadionu Adelija Beba Haramija poveli su Istrijani u 20. minuti zgoditkom Ercega.

No, kratko je trajalo slavlje gostiju, čiju je prednost, samo dvije minute kasnije, predivnim pogotkom poništio Galešić pa se na odmor otišlo s 1:1. Jak otpor Grobničana nastavio se i u drugom djelu, a gosti iz Pule slomili su ga tek u 85. minuti, kada je za konačnih 2:1 pogodio Kadušić.

Za kraj spomenimo i kako su se, uoči samog početka susreta, domaćini zahvalili dugogodišnjem kapetanu Nogometnog kluba Grobničan- Stjepanu Jukiću, kojeg su grobničke tribine, kao i toliko puta do sada ispratile velikim pljeskom.