Ostalo 21. svibanj 2023. K.V., foto: Dino Radmanović

Rijeka doma poražena od Dinama, ali ima europsku “vizu”

Nogometaši Rijeke u posljednjem su ovosezonskoj utakmici na domaćem terenu poraženi od Dinama. No, unatoč porazu Bijeli su danas "dobili europsku vizu”

Stadion Rujevica, gledatelj 8191, Rijeka - Dinamo 1:2 (Ivanušec 43., Moharrami 62., Marin 91.)

RIJEKA: Labrović, Smolčić (od 65. Veiga), Mitrović, Dilaver, Vukčević, Selahi (od 76. Stanić), Hodža (od 46. Banda), Ampem (od 65. Marin), Janković (od 46. Liber), Djouahra, Frigan

DINAMO: Livaković, Moharrami, Ristovski, J. Šutalo, Ljubičić (od 88. Bočkaj), Mišić, Špikić, (od 80. Rukavina) Baturina (od 89. Drmić), Bulat, Ivanušec (od 88. Menalo), Petković (od 80. Topić)

Nogometaši Rijeke od domaće su se publike na Rujevici oprostili večerašnjim susretom protiv zagrebačkog Dinama. 177 “sudar” Rijeke i Dinama, 93. u HNL-u, neizvjesnosti su lišili nogometaši Istre, koji su ranije danas izgubili od Lokomotive. Time je Riječanima osiguran nastup u Europi, točnije u Konferencijskoj ligi.

Zanimljivo Riječani su protiv Dinama slavili tek jednom u posljednjih deset susreta, a na domaćem terenu Modre su posljednji puta svladali 2020. godine. A da se neugodna tradicija večeras neće prekinuti dao je naslutiti Luka Ivanušec, koji je neobranjivo pogodio izvana u 43. minuti i tako Zagrepčane odveo na odmor s prednošću od 1:0.

U 62. minuti svojim je prvim seniorskim pogotkom u karijeri prednost Zagrepčana udvostručio Moharrami, koji je jedan odbijanac iz blizine neobranjivo pospremio iza leđa Labrovića. U prvoj minuti sudačke nadoknade slično je reagirao Marin, koji je pogodio za konačnih Rijeka - Dinamo 1:2.

Riječani u posljednjem kolu gostuju u Gradskom vrtu. Pobjedi li Rijeka u Osijeku sezonu će završiti na izvrsnom 3. mjestu, dok eventualni poraz ili neriješeno Rijeci znače 4. poziciju na kraju sezone. No, jedno je sigurno, Bijeli, iza kojih je turbulentna sezona, će igrati Europu. Naime, neovisno o ishodu u Osijeku Riječani će nastupiti u drugom pretkolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu.