Ostalo 8. travanj 2017.

Bez pobjednika na Rujevici, drama se nastavlja

Nogometaši Rijeke, na Rujevici koja “puca po šavovima”, u 27. kolu HNL-a, protiv Dinama, u utakmici sezone, “love” velikih +7 bodova prednosti.

RIJEKA: Prskalo - Ristovski, Elez, Župarić, Vešović - Bradarić, Mišić - Bezjak (Matei 65'), Andrijašević, Gorgon (Martić 85') - Gavranović

DINAMO: Livaković - Matel (Guilherme 74'), Lešković, Perić, Pivarić - Pavičić (Gojak 81'), Antolić - Soudani, Sammir, Šitum - Hodžić

Sjajno prvo poluvrijeme, u kojima su nadigrali bezopasne goste iz Zagreba u svim segmentima, nogometaši Rijeke, nošeni prepunom Rujevicom, ipak nisu uspjeli okruniti pogotkom. U visokom ritmu nizale su se šanse pred gostujućim vratarom. No, na odmor se ipak otišlo s 0:0.

U istom su ritmu Riječni nastavili i nakon odmora, a onda se u 69. minuti, nakon ubačaja s desne strane, Franko Andrijašević sam našao pred nemoćnim Livakovićem i glavom pogodio za 1:0 i erupciju Rujevice. Hladni tuš za Riječane je stigao u 87' minuti kada se Soudani izvrsno snašao u kaznenom prostoru domaćih i atraktivno pogodio za izjednačenje i konačnih 1:1. Puno će se narednih dana pričati o dvojbenoj situaciji u 92. minuti, kada je Leškovića odgurnuo Andrijaševića u 16 metara. No, sudac na žalost Riječana i sreću gostiju nije pokazao na bijelu točku.

KONAČNI REZULTAT: 1:1 (Andrijašević 69', Soudani 87')