Kostrena 18. lipanj 2018.

Održan 9. Kostrenski plivački maraton

Deveti po redu Kostrenski plivački maraton u organizaciji Turističke zajednice Općine Kostrena  i KDP Primorja održan je protekle nedjelje.

Program je započeo prijavom natjecatelja, kojih je svake godine sve više. Natjecanje se održalo istovremeno u dvije utrke, na 1500 i 3000 metara. Start i cilj obje utrke bio je u moru ispod restorana Konoba More, a natjecanje se boduje za Kvarner pliva kup.

Organizatori su osigurali nagrade sudionicima u nekoliko različitih kategorija. Apsolutni pobjednik u utrci na 1500 metara je Marco Urbani, drugo mjesto zauzeo je Andrea Gruarin, a treće mjesto pripalo je Alvise Boniventu. U ženskoj konkurencijii prvo mjesto pripalo je Marzii DI Giovanni, drugo mjesto zauzela je Urša Kveder, a  treće mjesto pripalo je Danieli Bernardo.

U utrci na 3000 metara pobjednik je Luka Ružić, drugo mjesto zauzeo je Marko Trilin Marković, a  treći je u cilj stigao Carmelo Bianco. U konkurenciji žena pobjednica je Petra Bombek, drugo mjesto pripalo je Lauri Sterni, a treće mjesto Bojani Kukec.