Ostalo 31. kolovoz 2023. K.Vrančić / Foto: D.Radmanović

Nogometaši Rijeke u uzvratnom susretu play-offa Konferencijske lige na Rujevici su, nakon lavovske borbe, remizirali s Lilleom i oprostili se od Europe

HNK Rijeka - LOSC Lille 1:1 (Smolčić 58’/ David 108’)

Rijeka: Labrović - Smolčić, Galešić, Mitrović, Goda - Hodža (od 116. Bogojević), Selahi (od 86. Ilinković) - Pašalić (od 76. Grgić), Fruk (od 104. Liber), Janković (od 46. Vukčević) - Ivanović (od 76. Obregon)

Lille: Chevalier - Santos, Yoro (od 87. Diakite), Alexsandro, Ismaily - Andre, Gomes - Zhegrova (od 99. Yazici), Cabella (od 115. Umtiti), Cavaleiro (od 87. Haraldsson) - David

Nogometaši Rijeke u uzvratnom susretu play-offa Konferencijske lige na Rujevici su, pred 7852 gledatelja, večeras ugostili francuskog velikana LOSC Lille. Podsjećamo u prvom susretu Francuzi su slavili s 2:1. Susret je počeo fantastičnom koreografijom Armade na sjeveru.

Već su u 6. minuti Riječani imali stopostotnu priliku. Nakon sjajne lopte Pašalića, na samo nekoliko metara od vrata gostiju, sam se je našao Hodža, ali je njegov udarac po sredini gola obranio gostujući vratar Chevalier. U 15. minuti uzvratili su gosti, koji su zaprijetili preko Cavaleira, ali izvrstan je bio Labrović. Nakon izjednačenog prvog dijela na odmor se otišlo bez pogodaka.

Agresivno su Bijeli ušli u nastavak susreta. Isplatilo se to već u 58. minuti, kada je domaće u vodstvo, nakon velike gužve u gostujućem šesnaestercu, doveo Ivan Smolčić. Mogli su Riječani povećati vodstvo u 65. minuti kada je sam pred vrata izaša Vukčević. No, Chevalier je ponovno briljirao.

Skup se u 69. minuti učinio promašaj Rijeke. Naime, David je glavom pogodio za izjednačenje, ali je portugalski sudac nakon VAR intervencije poništio pogodak najskupljeg igrača francuske momčadi. Lille je nastavio pritiskati, zatresla se i vratnica. U samoj završnici susreta Rijeka je igru preselila na polovicu gostiju. Prijetili su borbeni Bijeli, ali susret je ipak otišao u produžetke.

U prvom produžetku Crveni su zagospodarili terenom, dominiravši izrazito visokim posjedom. No, na sreću rezultat se nije mijenjao. Puno su bolje Riječani izgledali u drugom produžetku, ali ipak se, u 108. minuti, zatresla mreža domaćina. Ismaily je prošao po lijevoj strani i pogodio vratnicu, a David je natrčao na odbijenu loptu i lakoćom poentirao za konačnih 1:1 i prolaz Lillea.

Uoči susreta Sopić je riječkoj publici najavio 11 lavova, na Rujevicu ih je večeras istrčalo 17 i zaslužilo poštovanje i ovacije prepunih tribina.