Pašalić pogodio za veliku pobjedu Rijeke protiv Hajduka

Nogometaši Rijeke na prepunoj su Rujevici svladali Hajduk, zadržali prednost nad Dinamom i Splićane dodatno udaljili od borbe za naslov

Rijeka - Hajduk 1:0 (Pašalić 70’)

RIJEKA: Labrović – Smolčić, Galešić, Radeljić, Goda - Selahi - Pašalić (od 77. Grgić), Hodža (od 65. Janković), Fruk (od 77. Petrović), Pjaca (od 84. Mitrović) - Marić (od 65. Obregon)

HAJDUK: Lučić - Moufi (od 74.Perišić), Uremović (od 57. Prpić), Elez, Diallo - Sigur, Krovinović - Pukštas, Kalik (od 68. Brekalo), Sahiti (od 57. Kleinheisler) - N. Kalinić (od 68. Trajkovski)

Ekspresno rasprodana Rujevica dočekala je posljednji susret 29. kola SuperSport HNL-a, u kojem su nogometaši Rijeke večeras ugostili splitski Hajduk. Čak 174. Jadranski derbi (101. od kad je HNL-a) Armada je “otvorila” fantastičnom koreografijom, a Rijeka i Hajduk s dosta opreza.

Na prvi udarac čekalo se 18 minuta, a tada je Pašalićev pokušaj otišao visoko iznad okvira. Precizniji je bio Marić desetak minuta kasnije, ali njegov je udarac po sredini gola Lučić lako zaustavio. Malo zatim izvana je pokušao i Fruk, ali je lopta otišla pored gostujuće vratnice. Prvo poluvrijeme obilježilo je i nekoliko “gužvi” u šesnaestercu Hajduka. Dva su puta Bijeli tražili i reakciju suca, ali Rumunj Horatiu-Mircea Fesnic nije niti pomišljao pokazati na bijelu točku. Što se Rijeke tiče do kraja prvog dijela neprecizan je bio i jedan pokušaj Selahija izvana, dok od Hajduka u prvih 45 minuta, osim čvrstog pristupa, nismo vidjeli baš ništa.

Na početku drugog poluvremena nastavilo se u istom ritmu. Odmah je šutom izvana zaprijetila Rijeka, ali je udarac Pašalića obranio Lučić. Potom je, nakon kornera, neprecizan glavom bio Marić, a zatim i još jednom Pašalić iz slobodnog udarca s tridesetak metara. Nakon 69 minuta Hajduk je prvi puta zapucao prema riječkom golu, ali je neprecizan bio Brekalo. Samo nekoliko trenutaka kasnije Pašalić je pogodio za vodstvo Rijeke i erupciju oduševljenja Rujevice. Poravnati su u narednim minutama neuspješno pokušali Trajkovski i Perišić. Neuspješan je s druge strane bio i Mitrovićev pokušaj glavom te je na semaforu ostalo stajati 1:0.

Nogometaši Rijeke na prepunoj su Rujevici, pred 8091 gledateljem, tako svladali Hajduk, zadržali prednost nad Dinamom i Splićane dodatno udaljili od borbe za naslov.