Ostalo 22. svibanj 2024. K.V./Dino Radmanović

Rabuzinovo sunce ovog ljeta nažalost neće grijati Kvarner

Nogometaši Rijeke poraženi od Dinama u drugoj utakmici finala Hrvatskog nogometnog kupa

Rijeka - Dinamo 1:3 (Fruk 92./Sučić 28., Baturina 42., Bulat 82.)

RIJEKA: Zlomislić - Smolčić, Radeljić (od 83. Galešić), Mitrović, Goda (od 56. Čabraja) - Selahi (od 72. Ivanović) - Pjaca (od 46. Janković), Hodža, Fruk, Pašalić - Obregon (od 56. Marić).

DINAMO: Nevistić - Pierre-Gabriel, Ristovski, Theophile-Catherine, Ogiwara (od 75. Perković) - Sučić (od 46. Rog), Mišić, Ademi (od 81. Kulenović) - Baturina (od 75. Bulat), Petković (od 86. Vidović), Hoxha.

Nogometaši Rijeke su u drugoj utakmici finala Hrvatskog nogometnog kupa na prepunoj Rujevici, pred 8127 gledatelja, večeras dočekali zagrebački Dinamo. Podsjećamo, prvi susret u Zagrebu završio je bez pogodaka.

Borba za Rabuzinovo sunce, susret koji Dinamu znači mnogo a Rijeci sve, započeo je očekivanim pritiskom domaćina. Najbolju priliku u 3. minuti imao je Fruk, ali je njegov volej sa 16 metara zaustavio Nevistić. Opasno je bilo i deset minuta kasnije kada je iskosa precizno odapeo Pašalić, ali je ponovno dobar bio gostujući vratar. U 18. je, nakon kornera, glavom pokušao Radeljić, ali je lopta otišla malo iznad okvira.

U 24. je prvi puta zaprijetio do tada vrlo defenzivni Dinamo. Petkovićev je pokušaj zaustavio Zlomislić. Četiri minute kasnije precizniji je bio Sučić koji je, nakon proklizavanja Gode, s desetak metara pogodio za vodstvo Modrih. Do kraja prvog poluvremena vidjeli smo samo Dinamo. Najprije je u 40. novi pokušaj raspoloženog Petkovića u vratnicu skrenuo Zlomislić, a potom je dvije minute kasnije s dvadesetak metara za 0:2 neobranjivo pogodio Baturina.

U nastavku su, u 54. i 61., neuspješno glavom pokušavali Obregon i Marić. S druge strane domaćem vrataru je u 63. zaprijetio Hoxha, ali je lopta završila u riječkom bloku. U 72. je bijeloj obrani pobjegao Baturina, koji je loptu dao za Hoxhu, ali je od gostujućeg igrača uspješniji bio Zlomislić. Izvana je u 79. neprecizan bio Ivanović.

Za novi pogodak pobrinuo se je Bulat, koji je u 82. minuti asistenciju danas fantastičnog Petkovića pretvorio u 0:3, a za konačnih 1:3 iz slobodnjaka je u 92. sjajno pogodio Fruk. Rabuzinovo sunce ovog ljeta nažalost ipak neće grijati Kvarner.