Ostalo 22. srpanj 2023. Klaudio Vrančić

Riječani sezonu otvorili visokom pobjedom protiv Rudeša

Dvostruki strijelac Niko Janković, debitant u bijelom dresu Toni Fruk i Bruno Goda odveli Bijele do domaće pobjede na otvaranju sezone

HNK Rijeka - NK Rudeš 4:0 (Janković 40’, 69’, Fruk 81’, Goda 90’)

Rijeka: Labrović - Veiga, Mitrović, Dilaver, Goda - Banda, Hodža (od 74’ Petrovič) - Grgić (od 75’ Pašalić), Janković (od 85’ Liber), Djouahra (57’ Fruk) - Obregon (od 84. Ivanović)

Rudeš: Marić - Pavlek (od 78’ Brajković) Matić, Campos - Šare (od 78’ Mašala), Lazarov (od 71’ Latković), Srbljinović, Vukmanović - Oddei, Latković, Rešetar (od 71’ Tomečak)

Nogometaši Rijeke na Rujevici su, pred 5 tisuća gledatelja, u prvom kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige, dočekali Rudeš.

U izjednačenom prvom poluvremenu novopečeni se prvoligaš pokazao kao “tvrd orah”. Ofenzivno neuvjerljivi Bijeli u prvih su 40 minuta imali tek neznatno više od igre, što nije bilo dovoljno za promjenu na semaforu. A tada se “ukazao” Rudešov Mislav Matić, čiji je neoprezni start na Obregonu sudac “nagradio” jedanaestercem za domaće. Precizan s bijele točke bio je Janković pa su na odmor Riječani otišli s minimalnih 1:0.

U nastavku je na teren istrčala agresivnija i pogotka “gladnija” Rijeka, koja je vrlo brzo stvorila i nekoliko izglednih prilika. Jednu takvu, u 69. minuti, nakon precizne asistencije Grgića, u zgoditak za 2:0 je pretvorio raspoloženi Niko Janković.

Za 3:0 u 81. je minuti, nakon odigravanja s Jankovićem, pogodio debitant u bijelom dresu- Toni Fruk, a za konačnih 4:0, nakon udarca iz kuta, glavom je pogodio Goda. Dovoljno za ovacije riječkih tribina.

Nakon dobrog prijelaznog roka porasla su očekivanja riječkih navijača, a današnje drugo poluvrijeme "dolilo je ulje na vatru" navijačkog optimizma. U pravi trenutak jer Bijele već u četvrtak čeka prva europska utakmica u gostima kod Dukagjinija, a potom i za mnoge riječke ultrase, jedna od najvažnijih utakmica sezone- ona protiv Hajduka u Splitu.