Nogometaši Rijeke, u derbiju 15. kola SuperSport HNL-a, na Rujevici su večeras ugostili Dinamo

HNK Rijeka - GNK Dinamo 2:2 (Selahi 53’, Mitrović 88’ / Špikić 41’, Perić 81’)

Rijeka: Labrović - Smolčić, Dilaver, Mitrović, Goda (od 54. Čabraja) - Selahi - Pašalić (od 87. Yansane), Fruk (od 72. Banda), Janković, Pjaca - Ivanović (od 72. Obregon)

Dinamo: Zagorac - Moharrami (od 65. Perić), Ristovski, Theophile, Perković - Mišić (od 90. Sučić) - Kaneko (od 74. Marin), Ademi, Baturina (od 74. Bulat), Špikić (od 66. Vidović) - Kulenović

Salvama zvižduka s prepunih riječkih tribina na Rujevici je večeras dočekan bivši trener Rijeke i aktualni šef zagrebačke svlačionice Sergej Jakirović, kojeg je ugostila “Rijeka luđaka” s 8108 navijača.

Hrabro su domaći nogometaši ušli u susret i već na samom početku pokazali koliko žele da bodovi ostanu na Kvarneru. No, prve ozbiljnije prijetnje ipak su bile one po domaćeg vratara, koji je sjajnim reakcijama u 13. i 14. minuti Bijele spasio od rezultatskog minusa.

Rijeka je uzvratila već nekoliko minuta kasnije, ali Pašalićevi udarci izvana nisu pronašli put do gostujuće mreže. I kada je već izgledalo da će se na odmor otići bez pogodaka jednu je izgubljenu loptu na sredini terena, nakon brzog proigravanja gostiju, u mrežu pospremio Špikić. Posljednje minute prvog poluvremena obilježio je sudac Bel, podijelivši pet žutih kartona.

Dobro su Riječani ušli i u nastavak, što im se umalo isplatilo već u 49. minuti. No, udarac Jankovića sjajno je obranio Zagorac, a odbijenu loptu Pjaca je glavom poslao između gostujuće vratnice i Ivanovića. Već četiri minute kasnije precizniji je, nakon prekida, bio Selahi, koji je glavom pogodio za izjednačenje.

Nastavila se dominacija Rijeke, ali je udarac Pjace zaustavio raspoloženi Zagorac, a Pašalićevoj je lopti na putu do mreže “zasmetao” Ivanović. Nekoliko je trenutaka kasnije Ivanović sve dobro napravio, izborio se za sjajnu priliku, ali udarac je bio neprecizan. U završnici susreta Zagorac ponovno briljirao, sjajno zaustavivši šut Pašalića.

I dok se pogodak Rijeke “osjećao u zraku” prva ozbiljnija prijetnja Dinama u nastavku završila je novim vodstvom Modrih. U 81. minuti nakon gužve u riječkom šesnaestercu i intervencije Labrovića odbijenu je loptu u mrežu pospremio Perić.

Nastavili su Bijeli “gristi” što im se isplatilo u 88. minuti kada je za konačnih 2:2, na asistenciju Čabraje, sjajno pogodio Mitrović. I posljednje minute susreta pripale su Riječanima, kojima je za nešto više od boda danas nedostajalo malo sreće.