Ostalo 21. srpanj 2022. K.V.

Rijeka porazom od Djurgardensa otvorila europsku sezonu

Poveli su Riječani, nošeni tribinama, zgoditkom Vučkića, a za preokret Djurgardensa zaslužni su Finndell u 38. i Edvardsen u 54.

Nogometaši Rijeke u 2. pretkolu UEFA Europa Konferencijske lige na Rujevici, pred gotovo 6500 gledatelja, nisu uspjeli svladati švedski Djurgardens.

Poveli su Bijeli, nošeni hukom s tribina, zgoditkom kapetana Vučkića u 13. minuti. Prepustili su domaćini posjed Šveđanima, koji su to znali iskoristiti. Mrežu Labrovića u 38. je zatresao Finndell pa se na odmor otišlo s 1:1.

Nije dobro počelo drugo poluvrijeme za Riječane. Već u 54. minuti goste je u vodstvo doveo Edvardsen, koji je pogodio za 1:2. Posljednju "dionicu" susreta obilježila je agresivnija i dominantnija Rijeka. No to nažalost nije bilo dovoljno. Rijeka je porazom otvorila novu europsku sezonu.

Sudeći po viđenome danas na Rujevici Riječane na uzvratu u Švedskoj, koji se igra za tjedan dana, čeka uistinu teška, ali sigurno ne i nemoguća misija.