Nogometaši Rijeke i u uzvratu na Rujevici bolji od Torshavna, nagrada - francuski velikan Lille

HNK RIJEKA - B36 TORSHAVN 2:0 (Pašalić 14', Grgić 82')

RIJEKA: Labrović, Veiga, Radeljić (od 46. Mitrović), Galešić, Vukčević, Selahi (od 64. Ilinković), Hodža, Pašalić (od 71. Grgić), Fruk (od 64. Liber), Janković (od 46. Djouahra), Ivanović.

TORSHAVN: Lamhauge, Jonsson, Nattestad, Egilsson (od 79. Giessing), Solheim, Johansen (od 79. Joensen), E. Nielsen (od 46. Hellisdal), Skandari (od 61. Sabala), Benjaminsen, B. Nielsen (od 61. Knudsen), Przybylski

Nogometaši Rijeke u uzvratnom susretu 3. pretkola Konferencijske lige na Rujevici su, pred 6934 gledatelja, večeras ugostili B36 Torshavn. Podsjećamo u prvom susretu, na Farskim otocima, Riječani su slavili s 3:1.

Već u prvoj minuti gosti su zamalo kaznili krivu procjenu Radeljića, a svega nekoliko minuta kasnije, po mišljenju Rujevice, krivo je procijenio i ukrajinski sudac, koji start na Veigi nije okarakterizirao najstrožom kaznom.

No, već u 14. minuti sve je “propuste ispravio raspoloženi Pašalić čiji je udarac iz kornera, uz Egilssonovu pomoć, završio u gostujućoj mreži. U nekoliko su navrata do odmora prijetili Bijeli, ali rezultat se nije mijenjao.

Očekivano, dominirali su domaći i u nastavku. Lopta se u 68. zakotrljala u mreži gostujućeg vratara, ali zastavica pomoćnog suca bila je visoko. No, dvojbi nije bilo u 82. kada je za 2:0 sjajno pogodio Grgić. Više nego dovoljno za novu pobjede Rijeke, koja je rutinski potvrdila prolaz i zaslužila ovacije navijača

Nagrada za sve do sada učinjeno Riječanima, igračima, stručnom stožeru i dakako navijačima, je francuski velikan Lille, koji Bijele čeka u play-offu, posljednjoj prepreci na putu do skupina Konferencijske lige. Treba vjerovati, a navijači vjeruju. "Dajte Lille da se igramo" orilo se na kraju večerašnjeg susreta s tribina Rujevice.