Ostalo 10. prosinac 2020.

Velika pobjeda Rijeke na oproštaju od Europske lige

Nogometaši Rijeke u posljednjoj ovosezonskoj europskoj utakmici na Rujevici s 2:1 svladali nizozemski AZ Alkmaar

Skupinu Europske lige, koje se ne bi posramila ni Liga prvaka, nogometaši Rijeke završili su s osvojena 4 boda. Nakon sjajnih nastupa protiv talijanskog Napolija i španjolskog Sociedada, kod kojeg su u proteklom kolu osvojili veliki bod, večeras su na Rujevici Riječani “upisali” nova 3.

Prva ovosezonska europska pobjeda stigla je u posljednjem susretu i to protiv nizozemskog AZ Alkmara. Rijeku je u vodstvo, na asistenciju Andrijaševića, doveo Luka Menalo nakon “bijega” u 52. minuti. Izjednačio je Wijndal samo pet minuta kasnije, a pobjedu domaćina osigurao je Ivan Tomečak, koji je u 93. minuti pogotkom “okrunio” asistenciju Lončara i postavio konačnih 2:1.

Osvetili su se tako Riječani nogometašima AZ- a, koji je krajem listopada na domaćem terenu svladao bijele s visokih 4-1. Naime, ovom je pobjedom Rijeka iz daljnjeg natjecanja eliminirala nizozemski klub. Iz grupe F dalje idu Napoli i Real Sociedad.