Ostalo 3. kolovoz 2023. Klaudio Vrančić

Nogometaši Rijeke visokom pobjedom preskočili Dukagjini

Nogometaši Rijeke u uzvratnom su susretu drugog pretkola Konferencijske lige, igranom večeras na Rujevici, svladali Dukagjini s visokih 6:1

HNK Rijeka - KF Dukagjini 6:1 (Pašalić 27’, Ivanović 39’, 45+3’, 92’, Goda, 64’ Djouahra 81’ / Zulfiji 42’)

RIJEKA: Labrović, Veiga, Radeljić, Dilaver (od 65. Galešić), Goda, Banda (od 65. Hodža), Selahi (od 55. Ilinković), Pašalić, Janković (od 46. Djouahra), Fruk (od 46. Liber), Ivanović

DUKAGJINI: Haxhihamza (od 89. Muhaxhiri), Daliku, Syla, Basri, Kameraj, Conceicao (od 46. Morina), Hugo, Feka (od 83. Dardan), Zulfiji, Santos (od 56. Pllana), Shala (od 56. Neziri)

Nogometaši Rijeke, u uzvratnom susretu drugog pretkola Konferencijske lige, večeras su na Rujevici, pred 6827 gledatelja, ugostili KF Dukagjini. Podsjećamo u prvom susretu, u Prištini, Riječani su slavili s minimalnih 1:0.

Jakirović je u utakmicu ušao s nekoliko promjena u odnosu na prijašnje susrete. Od prve minuta na teren je tako istrčao mladi napadač Ivanović, a na desnom je krilu zaigrao Pašalić. U početnih jedanaest prvi se puta ove sezone našao i Selahi, koji se vratio na “svoju” poziciju defenzivnog veznog.

Nakon početnog odmjeravanja snaga i nekoliko poluprilika Rijeke, koja je imala više od igre, utakmicu je “otvorio” Pašalić. U 27. je minuti “bombom” s 12 metara, iz voleja, “rasparao” mrežu gostiju. Narednih je petnaest minuta igrala samo jedna momčad. Redale su se šanse, zatresla se i gostujuća vratnica, a terensku nadmoć Riječani su “okrunili” pogotkom Ivanovića u 39. minuti. No, već tri minute kasnije prednost domaćih, sjajnim pogotkom iz daljine, smanjio je Zulfiji. Radost gostiju kratko je trajala, raspoloženi Ivanović, u trećoj minuti sudačke nadoknade, ispremiješao je obranu Kosovara i poentirao za 3:1.

Raspoloženo su domaći ušli i u nastavak. Izdvojiti svakako treba situaciju iz 59. minute, kada je Djouahra, nakon kornera, loptu poslao prema vratima, ali po mišljenju sudaca iz Sjeverne Irske ona nije prešla liniju. Već pet minuta kasnije ponovno se zatresla mreža gostiju. Nakon prekida, udarcem glavom, pogodio je Goda. Ovog puta dvojbi nije bilo. Baš kao niti u 81. minuti kada je precizan bio Djouahra. U posljednjem “činu plavo-bijele rapsodije” ponovno je pogodio Ivanović u 92. minuti, za svoj hat-trick i konačnih Rijeka - Dukagjini 6:1.

U trećem će pretkolu Konferencijske lige Riječani igrati protiv predstavnika Farskih otoka- B36 Torshavna, koji je bio uspješniji od velškog Haverfordwesta.