Rijeka izgubila od Dinama i udaljila se od naslova prvaka

Nogometaši Rijeke na rasprodanoj su Rujevici, unatoč vrlo dobroj igri, poraženi od Dinama

Rijeka - Dinamo 1:2 (Pjaca 48’/Petković 75', Hoxha 88')

RIJEKA: Labrović - Smolčić, Radeljić, Mitrović, Goda (od 84. Čabraja) - Selahi (od 56. Petrovič) - Pašalić, Fruk (od 78. Janković), Hodža (od 78. Obregon), Pjaca - Ivanović (od 78. Marić)

DINAMO: Nevistić - Bernauer, Theophile, Ristovski - Pierre-Gabriel (od 70. Ogiwara), Mišić, Sučić (od 66. Ademi), Vidović (od 70. Rog) - Baturina (od 87. Hoxha) - Petković, Kulenović (od 46. Špikić)

Nogometaši Rijeke u derbiju 33. kola SuperSport HNL-a na Rujevici su večeras ugostili zagrebački Dinamo. Sudar dvije prvoplasirane momčadi napunio je Rujevicu, koja je, predvođena Armadom, prije prvog sučevog zvižduka krenula s bezrezervnom podrškom Bijelima.

Prvo poluvrijeme obilježila je stativa nakon zaleđa Baturine na otvaranju susreta te udarac Fruka izvana koji je prohujao s krive strane Nevistićeve vratnice. Za igru raspoloženi domaći nogometaši uputili su još desetak udaraca, ali nažalost nepreciznih, dok od Dinama osim spomenutog zaleđa nismo vidjeli baš ništa.

Ono što je Rijeci nedostajalo u prvom dijelu vidjeli smo u prvim minutama drugog poluvremena. Pašalića je u kaznenom prostoru srušio Pierre-Gabriel, a sudac Tamas Bognar je pokazao na bijelu točku. Precizan je bio Pjaca za vodstvo Rijeke i erupciju Rujevice u 48. minuti.

Iako su Zagrepčani preuzeli posjed, tek u 57. minuti vidjeli smo prvi pokušaj Dinama na utakmici. Mišić je glavom pucao preko gola. Rijeka je uzvratila u 72., ali je Frukov pokušaj iz kontre zaustavio je Nevistić.

I onda se, kao i toliko puta do sada, blijedom Dinamu ukazao Petković. Precizni slobodan udarac s 25 metara preletio je živi zid i “razoružao” Labrovića te u 75. minuti vratio goste u igru.

Nevistiću je u 85. izvana zaprijetio Janković, a već iz sljedećeg napada Smolčićev je pokušaj glavom zaustavila vratnica. S druge strane precizniji je bio Hoxha, koji je u 88., minutu nakon ulaska u igru, zabio za 1:2. Do kraja smo još zabilježili neprecizan pokušaj Jankovića u sudačkoj nadoknadi, ali rezultat se nije mijenjao.

Iako su do kraja još tri kola šanse Riječana za naslov sada su minimalne. Uz riječke pobjede Bijelima će trebati i malo vjerojatni zagrebački posrtaji.