Ostalo 5. studeni 2016.

Slavlje Rijeke uz grobničku palentu i Kostrensku tortu

Nogometaši Rijeke su, pobjedom 2:1, nastavili niz neporaženosti protiv splitskog Hajduka, koji traje još od ožujka 2013. godine. Kao posebni gosti na Rujevici su se predstavile općine Kostrena i Čavle.

Pred pet i pol tisuća gledatelja nogometaši Rijeke na Rujevici su upisali novi trobod i to protiv Riječanima najdraže mušterije- splitskog Hajduka.

Gosti su poveli golom Futacsa u 60. minuti, nakon slabe reakcije Josipa Eleza. No, već nekoliko minuta kasnije riječki je stoper od tragičara, zahvaljujući dvama pogotcima, postao junak susreta. Bilo je to dovoljno za još jedan vatromet nad Rujevicom.

Grobničani i Kostrenjani

U sklopu akcije “HNK Rijeka prijatelj gradova i općina Primorsko- goranske županije” na Rujevici su se danas predstavile općine Kostrena i Čavle. Nogometaši Rijeke i Hajduka tako su na početku susreta na teren izašli u pratnji mladih igrača Grobničana i Pomorca.

Jadranski su derbi, na radost okupljenih, Grobničani i Kostrenjani začinili i gastro specijalitetima. Grobnički sir i palenta kompirica te Kostrenska torta pokazali su se kao dobitna kombinacija, a sve je “zaliveno” s domaćim likerima.

Kostrena i Čavle predstavile su se i prigodnim suvenirima, poput malih figurica Grobničih dondolaša te promidžbenim i video materijalima, koje možete pogledati u nastavku.